تجهیزات انتقال قدرت

تجهیزات انتقال قدرت
اجزاء خطوط انتقال نیرو
طراحی سیستم انتقال عبارتست از انتخاب خطوط و تجهیزات لازم که مقدار قدرت مورد نیاز را با مشخصات مورد تقاضا با پایین ترین هزینه سالیانه در مدت زمان مورد نیاز تحویل دهد.
به طور کلی طراحی خطوط انتقال به دو بخش طراحی الکتریکی و طراحی مکانیکی تقسیم می شود.
بنابراین پیش از طراحی می بایست نسبت به شناخت اجزاء خطوط انتقال اقدام نمود .
اجزاء خطوط انتقال نیرو عبارتند از:
  • دکل
  • سیم هادی فاز
  • سیم محافظ هوایی
  • مقره
  • یراق آلات
  • سیستم زمین
تجهیزات انتقال و توزیع برق چیست؟
اکثر خطوط انتقال برق به مسافت های طولانی به صورت هوایی انتقال داده می شوند زیرا انتقال زمینی برای مسافتهای طولانی به صورت زمینی بسیار گران و پرهزینه می باشد هادی های خطوط هوایی توسط دکل یا پایه های چوبی جهت عایق کردن هادی های از زمین در تمامی شرایط جوی آب و هوا استفاده می شود
ولتاژ خط انتقال
نیروی الکتریکی در نیروگاه ها 13800 ولت تا 24000 ولت تولید می شود که توسط یک ترانسفورماتور افزاینده بعد از نیروگاه ها ولتاژ تقویت می شود و تا بازده بالا منتقل شود
پست سیستم انتقال برق
پست های برق ایستگاه های برای تقویت ، کاهش و یا تغییر ولتاژ می باشند ترانسفورماتورها در جهت انتقال موثر ولتاژ فشار قوی توانایی افزایش ولتاژ و یا کاهش دهند .
پست سیستم انتقال برق
پست های برق ایستگاه های برای تقویت ، کاهش و یا تغییر ولتاژ می باشند ترانسفورماتورها در جهت انتقال موثر ولتاژ فشار قوی توانایی افزایش ولتاژ و یا کاهش دهند .

تجهیزات انتقال و توزیع برق حوزه بسیار گسترده ای دارند، از محصولات برای مصارف خانگی تا تجهیزات مدرن و پر اهمیت در حوزه انتقال برق و دکل های فشار قوی و اجزای آن ها و تجهیزات ایستگاه های انتقال برق .
انواع مختلف تجهیزات انتقال و توزیع
در دسته بندی تجهیزات انتقال نیرو میتوان بسیاری از کالا ها و محصولات را با مصارف خانگی و مصارف نیمه صنعتی مشاهده کرد، محصولاتی که میتوانند در ساختمان های مسکونی و اداری در ابعاد کوچک تا بزرگ مورد استفاده قرار گیرد. از دید دیگر به مجموع تجهیزاتی که در پست برق ها برای انتقال و توزیع برق به کار می روند گفته می شود به طور مثال: مقره ها، دکل ها، ترانسفورماتور ها و غیره جز تجهیزات انتقال و توزیع برق می باشند که بسته به زرگی و نوع آن پست برق تجهیزات آن هم متفاوت خواهند بود. در این بخش میتوانید محصولات مورد نیاز را جستجو و از خدمات شرکت های ارائه دهنده خدمات تجهیزات انتقال نیرو و محصولات توزیع برق استفاده کنید.